Kokrūpnieki pirmskrīzes laika apgrozījuma rekordus šogad pārspēj par 12,5%

Kokrūpnieki pirmskrīzes laika sasniegtos apgrozījuma rekordus šogad pārspēj teju par 12,5%, strauji ienākumus audzē vidējie uzņēmumi, par to liecina asociācijas “Latvijas koks” apkopotie dati par saimniecisko darbību šī gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar analogu laiku pērn. “Kopējais pieaugums 2,47 milj. eiro apmērā ir panākts uz lielāku eksporta ienākumu rēķina,” laikrakstam “Dienas Bizness” skaidro asociācijas izpilddirektors Andris Plezers. Asociācijā ietilpstošo uzņēmumu apgrozījuma pieaugums par 5,88 milj. eiro ir amortizējis a/s “Latvijas Finieris” apgrozījuma kritumu par 3,3 milj. eiro. “Tā ir pērnā gada nogales ugunsgrēka radītā ietekme,” skaidro Andris Plezers. Visstraujāko pieaugumu procentuālā izteiksmē uzrāda SIA “Dižmežs” – par 95,9%, “Timberex Group” – par 46,8%, savukārt naudas izteiksmē vislielāko pieaugumu – par 2,71 milj. eiro uzrāda kokskaidu un OSB plātņu ražotāja SIA “Kronospan Riga” un par 1,56 milj. eiro – “Timberex Group”.

Šā gada 1.ceturksnī uzņēmumu eksporta ienākumi salīdzinājumā ar analogu laiku pērn pieauguši par 1,82 miljoniem eiro. Kopumā eksports pārsniedz 76,5 miljonus eiro. Tālākā neto apgrozījuma pieaugums ir ļoti atkarīgs ne tikai no tā, kādi notikumi risināsies lielākajos ārvalstu noieta tirgos, bet arī no jaunu produktu ražošanaas un jaunu ražotņu darbības uzsākšanas Latvijā. Jautāts, ka pašlaik varētu būt visnozīmīgākais eksportu ietekmējošais faktors, A.Plezers skaidro: “Ietekmi uz eksportu noteikti agrāk vai vēlāk atstās eiro vērtības kritums pret dolāru, jo eirozonā strādājošie kļūs konkurētspējīgāki ASV dolāra zonas noieta tirgos.”

Kopējais asociācijā “Latvijas koks” ietilpstošo uzņēmumu neto apgrozījums 2015.gada 1.ceturksnī sasniedza 101,3 miljonus eiro, kur lielāko daļu – 45,6% – veidoja a/s “Latvijas Finieris” apgrozījums (46,2 milj. eiro/-6,5%) un SIA “Kronospan Riga” apgrozījums – 34,9% no visa apjoma (35,3 milj. eiro/+8,3%).

 

Raksts: “Pirmskrīzes apgrozījumam klāt liek jau 12%”, Māris Ķirsons, publ. 12.05.2015

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr. 88 (4948)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *