22. maijs – Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena

Ik gadu 22. maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena. Tā saistīta ar 1992. gadā pieņemto Riodežaneiro konvenciju “Par bioloģisko daudzveidību”, ar kuru  dalībvalstis apņēmušās aizsargāt un ilgtspējīgi izmantot bioloģisko daudzveidību un dalīties ar pieredzi un tehnoloģijām tās aizsardzībā un izmantošanā. Latvija Riodežaneiro konvenciju ratificēja 1995. gadā. Bioloģiskās daudzveidības diena šogad veltīta ilgtspējīgai attīstībai.

Lai atzīmētu šo dienu, Dabas aizsardzības pārvalde, kas ir vadošā valsts pārvaldes iestāde Latvijā dabas aizsardzībā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, Latvijas reģionos 22. maijā organizēs vairākus pasākumus. Vidzemes reģionā Līgatnes novada vidusskolēni dabas izglītības centrā “Vecupītes” piedalīsies vides izziņas nodarbībā par bioloģisko daudzveidību Gaujas nacionālajā parkā. Plkst. 15:00 Salacgrīvā dabas izglītības centra “Ziemeļvidzeme” (Salacgrīvas novadā) speciālisti vadīs Bioloģiskās daudzveidības dienai veltītu nodarbību “Daudzveidība ūdenī” Plostnieku svētku dalībniekiem. Savukārt plkst.18:00 Salacgrīvas novada Svētciema bibliotēkā notiks izglītojoša nodarbība ikvienam interesentam par bioloģisko daudzveidības tēmu, vairāk apskatot augus, to nozīmi un pielāgotību dažādiem apstākļiem, īpaši aizsargājamie augi tai skaitā.

Rāznas nacionālajā parkā Jaunstrūžānu pamatskolas skolēni dosies dabas izziņas pārgājienā Lipušku apkārtnē, savukārt Kaunatas vidusskolas 3.-4. klašu skolēni dosies pārgājienā ar uzdevumiem un kustību rotaļām par bioloģisko daudzveidību.

Ķemeru nacionālajā parkā Bioloģiskās daudzveidības diena tiks atzīmēta vienlaikus ar Eiropas dabas un nacionālo parku dienu. Pasākumi tiks organizēti sestdien, 23. maijā. No Smārdes stacijas interesenti aicināti doties pārgājienā, lai iepazītu mežus un pakalnus un to glabātos vēstures noslēpumus. Savukārt dabas izglītības centrā “Meža māja” būs iespēja uzzināt ko vairāk par Latvijas nacionālajiem parkiem un to piedāvājumu, kā arī ar interesantu spēļu palīdzību mēģināt noskaidrot, cik tad īsti vērtīgas ir dažādas dabas bagātības.

 

Raksts: “22. maijs – Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 18.05.2015

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/2080/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *