Koksnes granulu eksports no Ziemeļamerikas uz Eiropu turpina pieaugt

Neraugoties uz dolāra vērtības kāpumu pret eiro, kurināmo koksnes granulu eksports no Ziemeļamerikas uz Eiropu 2014.gadā pieauga par 22%, liecina Wood Resources International sniegtā informācija. Jāatzīmē, ka no ASV granulu piegādes apjomi gada laikā auguši par 40%, tikmēr no Kanādas – samazinājušies par 6%.

ASV granulu ražošanas apjomi un eksports uz Eiropu straujiem tempiem pieaug jau trīs gadus pēc kārtas. Kārtējais saražotā un eksportētā apjoma rekords fiksēts 2014.gada 4.ceturksnī, kad trīs mēnešu laikā no valsts eksportēts 1,1 miljons tonnu granulu. Turklāt piegādes apjomi palielinās tieši uz Eiropu, kamēr uz Āzijas valstīm eksports samazinās. 2014.gadā par lielāko ASV ražoto granulu patērētāju kļuva Lielbritānija; 4.ceturksnī kopējā piegādātā apjoma īpatsvars uz šo valsti sasniedza 73%. Salīdzinājumam – 2013.gadā šis īpatsvars veidoja 55%, savukārt 2012.gadā – tikai 31%.

Ņemot vērā to, ka ASV dienvidos plānots laist ekspluatācijā vēl vairāk kā 20 uz eksportu orientētas granulu ražotnes, sagaidāms, ka cietā biokurināmā eksports no Ziemeļamerikas straujiem tempiem palielināsies arī turpmāk.

 

Raksts: “Wood pellet exports from the US increased for the 12th consecutive quarter in the 4Q/14, while Canadian exports were down”, Wood Resources International LLC, publ. 14.05.2015

Avots: http://news.cision.com/wood-resources-international-llc/r/wood-pellet-exports-from-the-us-increased-for-the-12th-consecutive-quarter-in-the-4q-14–while-canad,c9774748

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *