Krievijas skujkoku zāģmateriālu cenas 2.ceturksnī pazeminājušās

Pēc veiktā cenu samazinājuma martā, 2.ceturksnī Krievijas ziemeļrietumos ražoto skujkoku zāģmateriālu cenas galvenajos pārdošanas tirgos Eiropā nostabilizējās samērā zemā līmenī. Saglabājoties sīvai konkurencei par jauniem pasūtījumiem, piegādātāji zāģmateriālu cenas pazeminājuši pat par 10 €/m3 attiecībā pret vidējo cenu līmeni gada sākumā. Šie ražotāji cenas pazeminājuši arī nolūkā samazināt pārliekos gatavās produkcijas uzkrājumus noliktavās.

Lai arī dažos eksporta tirgos šie pasākumi ražotājiem ļāvuši savas pozīcijas atgūt, citos pārdošanas tirgos pieprasījums pēc Krievijas zāģmateriāliem joprojām ir zems. Arī Vācijā pircēji jaunus darījumus ar Krievijas ražotājiem joprojām slēdz negribīgi, lai arī cenu atšķirība salīdzinājumā ar Skandināvijā ražotiem līdzīgiem sortimentiem palielinājusies nu jau līdz 25 €/m3. Pircēji savu nostāju pamato ar piegāžu zemo uzticamību.

Lielbritānijas zāģmateriālu tirgū, pārlieko uzkrājumu dēļ ostu noliktavās, joprojām valda spriedze. Uz šo tirgu piegādes ievērojamos apjomos no Skandināvijas un Eiropas ziemeļaustrumiem sekmējuši labvēlīgi apstākļi peļņas gūšanai saistībā ar augstāku mārciņas vērtību attiecībā pret eiro un Zviedrijas kronu. Par lielāku apjomu piegādi darījumi 2.ceturksnī atkal slēgti Ēģiptē, ko sekmējusi jaunās būvniecības sezonas sākšanās.

Saistībā ar adekvāto apaļkoksnes pieejamību tirgū, vairumā zāģētavu koksnes pārstrādes apjomi aprīlī strauji auguši, kā rezultātā vairāk nekā citkārt šajā laika periodā saražots arī gatavās produkcijas. Tas ļāvis lielu daļu līdz jūnija beigām līgumu ietvaros piegādāt paredzētos zāģmateriālus realizāt jau līdz aprīļa beigām.

Vācijā maija pirmajā pusē Krievijas egles zāģmateriālu (rough-sawn, 47 mm) CIF cena sasniedza 180 – 184 €/m3. Par aptuveni 5 – 8 €/m3 augstāka šo sortimentu cena ir Nīderlandē. Lielbritānijā no Krievijas ziemeļdaļas piegādāto egles zāģmateriālu CIF cena ir 153 – 156 £/m3 un priedes zāģmateriālu cena – aptuveni 156 £/m3.

 

Raksts: “Prices for northwest Russian softwood lumber stabule at a low level in second quarter”, EUWID, publ. 13.05.2015

Avots: “EUWID Wood Products and Panels”, Nr.20/2015

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *