Turcijas plātņu ražotājs KASTAMONU veiksmīgi paplašina noieta ģeogrāfiju

Turcijas kokapstrādes kompānija “Kastomonu Entegre” drīzumā uzsāks jaunas plātņu rūpnīcas būvniecību. Otra kompānijas plātņu rūpnīca Krievijā taps speciālās ekonomiskās zonas teritorijā “Ljudinovo”, Kalugas apgabalā. Jaunais projekts būs analogs īstenotajam projektam Alabugā, Tatarstānā, kur uzstādītās jaudas ļauj gadā saražot līdz 475 000 kubikmetru vidēja blīvuma kokšķiedru plātņu un 20 miljonus kvadrātmetru laminēto grīdas segumu. Tāpat šogad tiks uzsākta Alabugas rūpnīcas projekta otrās kārtas realizācija, ko paredzēts pabeigt jau 2016.gadā. Līdz ar to MDF plātņu ražošanas kopējā jauda šīs rūpnīcas teritorijā palielināsies no līdzšinējiem 475 000 līdz 925 000 kubikmetru gadā, padarot to par lielāko šāda veida ražotni Krievijā.

Paralēli ražošanas paplašināšanai kompānija intensīvi meklē arī jaunas iespējas gatavās produkcijas noietam. Pēc tam, kad Turcijas kompānija nesen saņēmusi CE sertifikātu, kas ļauj uzsākt lamināta grīdu eksportu uz Eiropas Savienības valstīm, nesen saņemts arī sertifikāts no Baltkrievijas Arhitektūras un būvniecības ministrijas, kas apliecina, ka “Kastamonu” ražotās lamināta grīdas (ТМ “Floorpan”) atbilst galvenajām valstī noteiktajām pamatprasībām un standartiem kvalitātes un ekoloģijas ziņā, tādējādi Turcijas kompānijai paverot iespēju savu produkciju realizēt arī Baltkrievijā.

Pieprasījumam vietējā tirgū augot, jau 2015.gadā Tatarstānā esošajā plātņu rūpnīcā plānots saražot vairāk kā 16 miljonus kvadrātmetru lamināta. Paredzēts, ka aptuveni 75% saražotās produkcijas tiks realizēti Krievijā un atlikušie 25% – eksportēti uz Āzijas un Eiropas valstīm. Pateicoties augstajai kvalitātei par pieņemamu cenu, piedāvātā produkcija vietējā tirgū veiksmīgi spēs izkonkurēt Eiropas un Ķīnas ražotājus, pārliecināta kompānijas vadība. Turklāt liela uzmanība tiek veltīta pieprasījuma tendencēm attiecībā uz dizainu, tāpēc piedāvājuma klāsts nepārtraukti tiek atjaunots un papildināts ar jauniem produktiem. Lai iepazītos ar jaunākajām tendencēm un tehnoloģijām būvniecībā un interjera izveidē, Turcijas kompānijas speciālisti šogad piedalījušies tādās izstādēs kā MosBuild (Maskavā), BATIMAT RUSSIA, Сhina International Furniture Fair un nupat maijā – arī lielākajā specializētajā meža un kokapstrādes iekārtu un tehnoloģiju izstādē LIGNA 2015. Savukārt ar savu stendu un jauno produkciju kompānija šogad piedalījusies izstādēs ZOW (Stambulā) un Interzum Guangzhou (Ķīnā).

Jau ziņots, ka Krievija koksnes plātņu importu 3 – 5 gadu laikā plāno samazināt līdz 5%. Turcijas kokapstrādes kompānijas “Kastamonu” speciālisti pārliecināti, ka šobrīd valstī pastāv visi priekšnoteikumi tam, lai vietējie koksnes plātņu produkcijas ražotāji tuvākajā perspektīvā aizņemtu vairāk nekā 95% tirgus. Šī plāna īstenošanā lielāko lomu spēlēs tieši Turcijas kokapstrādes kompānija “Kastamonu”, kas jau 2016.gadā kļūs par lielāko MDF plātņu ražotāju Krievijā un ceturto lielāko spēlētāju kokapstrādes nozarē pasaules mērogā.

 

Raksts: “KASTAMONU построит деревообрабатывающий завод в ОЭЗ ППТ “Людиново””, ИА”Инфо-Комментатор”, publ. maijs 2015

Avots: http://www.iknews.info/index.php/content/view/2438/49/lang,russian/

Raksts: “KASTAMONU выходит на белорусский рынок”, Kastamonu Entegre, publ. 14.05.2015

Avots:http://kastamonu.ru/media-files/8dbb79dc02bbaef59bb129ade8e3020e53db9594.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *