„Liepājas enerģija” saņēmusi pirmās šķeldas piegādes jaunajā sezonā

Jūnijā „Liepājas enerģija” uzsāka jauno šķeldas piegādes sezonu, kas turpināsies līdz 2016. gada maijam un kuras laikā atjaunojamo energoresursu uzņēmumam piegādās 12 vietējie mežistrādes uzņēmumi. Aizvadītajā mēnesī piegādāti 4200 beramo kubikmetru šķeldas, kas ir vidēji divas automašīnu kravas jeb 140 beramo kubikmetru šķeldas dienā.

Šobrīd – vasaras mēnešos – uzņēmuma darbības nodrošināšanai nepieciešamās šķeldas apjoms ir neliels – lielākā daļa energoresursa tiek izlietota siltumenerģijas ražošanai, bet daļa novietota speciāli veidotās šķeldas noliktavās, veidojot uzkrājumu nākamajai apkures sezonai. Šķeldas patēriņa apjoms 2015./2016. gada apkures sezonā plānots līdzīgs kā gadu iepriekš, t.i. 221 500 beramo kubikmetru šķeldas jeb aptuveni 2 750 automašīnu kravu, lai ar kurināmo nodrošinātu abu uzņēmuma siltumenerģijas avotu veiksmīgu darbību.

„Liepājas enerģijas” valdes loceklis Andris Štāls uzsver: „Šī ir jau ceturtā šķeldas piegādes sezona kopš uzņēmums diversificējis kurināmo un uzsācis siltumenerģijas ražošanu arī no biomasas. Esam gandarīti par līdzšinējo sadarbību ar mūsu ilgtermiņa partneriem šķeldas piegādē, kā arī par iespēju piesaistīt aizvien jaunus piegādātājus. Koksnes šķeldas piedāvājuma apjoms gadu no gada paaugstinās, tātad šī nozare nepārtraukti attīstās. Un tas nozīmē, ka arī mūsu uzņēmumam, turpmākajos gados vēl vairāk paaugstinot saražotās „zaļās” siltumenerģijas īpatsvaru, tiks nodrošināta iespēja izvēlēties un saņemt labāko no piedāvātā.”

Šķeldas piegādes no jūnija līdz nākamā gada maijam „Liepājas enerģijai” nodrošinās 12 vietējie mežistrādes uzņēmumi; katra sadarbības partnera piegādātais šķeldas apjoms ir atšķirīgs – no pieciem līdz 50 tūkstošiem beramo kubikmetru. Ar desmit piegādātājiem izveidojusies jau ilgstoši veiksmīga sadarbība, savukārt divi uzņēmumi biomasas piegādi uzsākuši tikai šajā sezonā.

Ar šķeldu – videi draudzīgu un tepat Latvijā iegūstamu kurināmo – „Liepājas enerģija” gadā aizvieto aptuveni 22 miljonus normālkubikmetru (65%) importētās dabas gāzes apjoma.

 

Raksts: „Liepājas enerģija” saņēmusi pirmās šķeldas piegādes jaunajā sezonā, SIA Liepājas enerģija, publ. 02.07.2015

Avots: http://www.liepajasenergija.lv/796-liepajas-energija-sanemusi-pirmas-skeldas-piegades-jaunaja-sezona

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *