Meža nozares studenti pārstāvēs Latviju Eiropas mēroga konkursā

Jūnija sākums Ogres tehnikumā mežsaimniecības izglītības programmu audzēkņiem bija saspringts. Pasniedzējas Solvitas Krodzinieces vadībā norisinājās nacionālās atlases konkurss „Young people in European forests” (YPEF), kurā piedalījās Ogres tehnikuma mežsaimniecības un meža tehnikas nodaļas audzēkņi. Konkursa pirmajai kārtai tika izvirzīti 15 jaunieši, bet otrajā kārtā savis darbus aizstāvēja 9 jaunieši. Nacionālās atlases mērķis ir starp Ogres tehnikuma (OT) audzēkņiem noskaidrot erudītāko un sastādīt komandu, kura pārstāvēs Latviju Starptautiskā YPEF konkursa finālā Rumānijā 2015. gada rudenī.

Konkursa norise tika plānota divās daļās: pirmā kārtā, konkursantiem vienas dienas laikā individuāli jāatbild uz 50 testa jautājumiem par mežiem Latvijā un citās Eiropas valstīs, to apsaimniekošanu, bet otrajā kārtā jāprezentē viena no izlozētajām konkursa tēmām. Uzdevums bija izveidot A3 plakātu latviešu valodā, ar īsu anotāciju angļu valodā par konkrēto tēmu un to prezentēt 3 minūšu garā prezentācijā. Konkursa plakātiem tika izvēlētas tādas tēmas kā – Bioenerģija no Eiropas mežiem (Bioenergy from European forests), Apdraudētās sugas Eiropas mežos (Endagered species in European forests), Kādas ir meža funkcijas? (Forest functions), Meža dzīvnieku pārvaldība Eiropas mežos (Wildlife management in European forests), Natura 2000 un citas ar mežu saistītas tēmas.

9.jūnijā Ogres tehnikumā tika noskaidroti labākie audzēkņi, kuri brauks uz starptautisko konkursu Rumānijā. Šajā rudenī Latviju Rumānijā pārstāvēs 1.kursa audzēkņi Marta Svalbone un Matīss Mūrnieks.

„Young people in European forests” ir lielākais konkurss Eiropas jauniešiem par mežu un mežsaimniecību, kurš tika organizēts pirmo reizi 2011. gadā un kurā piedalījās 11 valstu jauniešu komandas no Austrijas, Čehijas, Igaunijas, Vācijas, Ungārijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Portugāles, Rumānijas un Slovēnijas.

 

Raksts: “Meža nozares studenti pārstāvēs Latviju Eiropas konkursā”, AS Latvijas valsts meži, publ. 18.06.2015

Avots: http://www.mammadaba.lv/skolam/144-jaunumi/1394-meza-nozares-studenti-parstaves-latviju-eiropas-konkursa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *