Samazina maksu par fitosanitārajām pārbaudēm apaļkokiem

Otrdien, 30. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) maksas pakalpojumu cenrādī, kas paredz samazināt maksu par fitosanitārajām pārbaudēm apaļkokiem, kas tiek eksportēti.

Ņemot vērā to, ka daudzkārt palielinājusies konteineru izmantošanas maksa, kas ietekmē kravu eksporta apjomu, līdz ar to radot negatīvas ekonomiskas sekas Latvijas tranzītam, Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumus VAAD maksas pakalpojumu cenrādī, kas paredz samazināt maksu par fitosanitārajām pārbaudēm apaļkokiem līdz 1,41 eiro par 1 m3 koksnes. „Apzinoties Latvijas koksnes eksporta un tranzīta tirgus saglabāšanas nozīmīgumu, ir jāpievērš lielāka uzmanība tieši neapstrādātas koksnes eksporta pārbaudēm. Kaut gan tiek samazināts fitosanitārās pārbaudes izcenojums, Valsts augu aizsardzības dienesta inspektori arī turpmāk rūpīgi pārbaudīs apaļkoku kravas,” norāda VAAD direktore Kristīne Kjago.

Izmaiņas stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” mājaslapā www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2012. gada 10. jūlija noteikumos Nr.493 „Valsts augu aizsardzības dienesta maksas pakalpojumu cenrādis” pieejama MK mājaslapā.

 

Raksts: Samazina maksu par fitosanitārajām pārbaudēm apaļkokiem, Zemkopības ministrija, publ. 30.06.2015

Avots: https://www.zm.gov.lv/zemkopibas-ministrija/presei/samazina-maksu-par-fitosanitarajam-parbaudem-apalkokiem?id=4703

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *