Jēkabpils kompānijas “Ošukalns” apgrozījums pērn audzis par 41%

Jēkabpils daudznozaru kompānijas SIA “Ošukalns” apgrozījums pērn audzis par 41%, sasniedzot 28,72 miljonus eiro salīdzinājumā ar 20,37 miljoniem iepriekšējā gadā, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma peļņa palielinājusies no 2,13 miljoniem 2013.gadā līdz 2,14 miljoniem pērn.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pagājušajā gadā uzņēmums turpinājis Latvijā iepirkto apaļkoku eksportu uz Ķīnu. Savukārt gada nogalē uz šo valsti sākts arī zāģmateriālu eksports. Tāpat pērn sākta kokzāģētavas rekonstrukcija, turpināta šķeldas un skaidu ražošana, kas tiek izmantota siltuma un elektroenerģijas ražošanai biomasas koģenerācijas elektrostacijā, kā arī tiek pārdots Jēkabpils centralizētās siltumapgādes

vajadzībām.

Tāpat ziņojumā norādīts, ka lielāko daļu apgrozījuma veidoja ieņēmumi no ceļu būvniecības pasūtījuma, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinājās par 20%, kā arī sekmīga bijusi kokskaidu brikešu realizācija. Kokskaidu brikešu lielākais noieta tirgus pārsvarā bija tuvējās Eiropas Savienības kaimiņvalstis.

“Ošukalns” dibināts 1993.gadā Viesītē un nodarbina 277 darbiniekus. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 18 504 eiro.

 

Raksts: Jēkabpils kompānijas “Ošukalna” apgrozījums pērn audzis par 41%, LETA, publ. 21.07.2015

Avots: http://jekabpils.pilseta24.lv/zinas/46/370254

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *