Sāk būvēt Kurzemē lielāko biomasas koģenerācijas staciju

Brocēnu novada Cieceres pagastā uzsākta biomasas koģenerācijas stacijas būvniecība, kuras elektriskā jauda būs 3,98 MW un siltuma jauda 15,9 MW. Stacijas būvniecību, tajā skaitā tehnoloģiju piegādi un uzstādīšanu veiks SIA UPB Energy. Projekta pasūtītājs ir SIA 4 ENERGIA, informē UPB pārstāve Ilze Rosicka.

Biomasas koģenerācijas stacija elektroenerģiju un siltumenerģiju ražos no vietējiem, atjaunojamiem energoresursiem, kā kurināmo izmantojot koksnes biomasu (šķeldu, zāģskaidas un koka mizu). Stacijā būs uzstādīts augstspiediena tvaika katls un tvaika turbīna ar sinhrono ģeneratoru. Lai pilnvērtīgi izmantotu iegūto siltumenerģiju, tiks izmantots dūmgāzu kondensators, kas ļaus izmantot arī aizejošo dūmgāzu latento siltumu. Visa saražotā elektroenerģija tiks nodota AS Sadales tīkls, savukārt visa iegūtā siltumenerģija tiks lietderīgi izmantota blakus būvētās granulu rūpnīcas ražošanas procesam, ļaujot iegūto siltumu izmantot visa gada garumā.

«Rūpniecības komplekss Veckroģeļi ir Kurzemes reģionam liels un attīstībai nozīmīgs projekts. Kopā koģenerācijas stacija un granulu rūpnīca radīs 35 jaunas tiešās darba vietas. Visa granulu rūpnīcā saražotā produkcija tiks eksportēta, » norāda SIA 4 ENERGIA pārstāvis Toms Nāburgs.

«Šis būs zematslēgas projekts, ko realizēs UPB Energy sadarbībā ar citiem UPB holdinga uzņēmumiem, nodrošinot pilnu ciklu, sākot ar projektēšanu, būvniecību, iekārtu uzstādīšanu un beidzot ar stacijas palaišanu. Jau iepriekš esam veiksmīgi realizējuši līdzīgus projektus, piemēram, biomasas koģenerācijas stacija Liepājā ar 10 MW siltuma un 2 MW elektroenerģijas jaudu, biomasas katlumāju Liepājā ar 30 MW siltuma jaudu un citus projektus. Zematslēgas princips, kur sadarbojas vairāki holdinga uzņēmumi, ieskaitot speciālistus no Vācijas un Šveices, ir ļoti veiksmīgs, jo ļauj izmantot koncernā uzkrātās zināšanas gan materiālu un tehnoloģiju izvēlē, gan būvniecībā,» par projektu stāsta UPB holdinga Valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš.

Šobrīd koģenerācijas stacijas būvniecība jau rit pilnā sparā. Stacijas un granulu ražotnes paredzamais nodošanas laiks ir 2016.gada rudens.

 

Raksts: Sāk būvēt Kurzemē lielāko biomasas koģenerācijas staciju, Db.lv, publ. 20.07.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/energetika/sak-buvet-kurzeme-lielako-biomasas-kogeneracijas-staciju-435411

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *