Mūsdienās tehnoloģiskais progress vērojams arī meža apsaimniekošanā

Mūsdienās meža apsaimniekošana nav iedomājama bez daudzfunkcionālu mašīnu un darba instrumentu klātbūtnes. Lai nodrošinātu ātru informācijas apriti un precīzu datu ieguvi, AS „Latvijas valsts meži” plāno mežkopības, mežistrādes un plānošanas darbu atvieglošanai iegādāties ērtas un funkcionālas ierīces. Plānots vairākas no tām aizstāt ar vienu „industriālo planšeti”, kurai piemīt ne tikai lietus, karstuma un triecienizturība, bet spēja nodrošināt tādas funkcijas, kas nepieciešamas pilnvērtīgam un efektīvam darbam mežā, piemēram, ievadīto datu loģiskā kontrole.

Specifisko raksturlielumu un lielās izturības dēļ šo planšetdatoru var dēvēt par „industriālo planšeti”. Planšetdators ir aprīkots ar gana jaudīgu procesoru, lielu operatīvo atmiņu, 4G mobilā tīkla atbalstu, GNSS sistēmu un citām, mūsdienās pašsaprotamām kārtīga darba datora īpašībām. Papildus Windows 8 vai analogai operētājsistēmai tai jābūt aprīkotai arī ar LVM izstrādāto ģeogrāfiskās informācijas sistēmu GEO, kuras mobilajā versijā GEODS var ievadīt visus nepieciešamos konkrētā meža nogabala parametrus.

Šī planšete ar skārienjūtīgo ekrānu LVM darbinieku rokās ļaus sinhronizēt visus parametrus ar uzņēmuma centrālo datu bāzi, atgriežoties birojā, lai citu jomu speciālisti, vienlaicīgi kaut ko plānojot konkrētajā vietā, informācijas trūkuma dēļ nepieļautu kļūdas.

Šādai ierīcei piemīt augsta aizsardzība pret ārējās vides ietekmi (IP65 standarts), proti, tās korpuss ir putekļu necaurlaidīgs, turklāt spēj izturēt spēcīgu ūdens strūklu zem spiediena, kas liecina, ka planšete ir darboties spējīga arī lietus laikā. Turklāt šī ierīce atbilst arī militārām prasībām (MIL-STD 810G standarts), proti, to var izmantot pie ārējās vides temperatūras no -10 līdz +30 grādiem, un tās korpuss ir salīdzinoši drošs pret triecieniem, kas var rasties pārvadāšanas laikā vai nejauši nometot iekārtu zemē. Bet, ja tā ir noticis, visi dati tiek automātiski saglabāti ietilpīgā atmiņas kartē (eMMC). „Atbilstība šiem standartiem, kas ikdienas lietotājam nebūt nav nepieciešami, sadārdzina ierīces izmaksas, taču jāsaprot, ka ierīcē apvienoti vairāki darbam nepieciešamie instrumenti, ” uzsver LVM ražošanas programmas vadītājs Ivars Kalmuks.

Līdz šim uzņēmuma darbinieki izmantoja vairākas iekārtas, starp kurām bija arī GPS iekārta ar mazu ekrānu, operētājsistēma ne vienmēr nodrošināja datu sinhronizāciju un ierīces svars bija salīdzinoši liels. Plānots, ka jaunā iekārta svara ziņā būs nedaudz smagāka lielā ekrāna dēļ, taču tā darbiniekam nebūs jātur rokās – to varēs ērti pakārt plecā vai ievietot šim nolūkam speciāli paredzētā somā.

 

Avots: Mūsdienu tehnoloģiju darbinieku rokās, A/s “Latvijas valsts meži” (publ. 09.12.2015), uz orģinālavotu: www.lvm.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *