Pērn “LVM Sēklas un stādi” izaudzēto stādu eksports pieaudzis teju par 40%

Pateicoties siltajam laikam aizvadītā gada nogalē, AS „Latvijas valsts meži” struktūrvienības „LVM Sēklas un stādi” kokaudzētavās līdz pat Ziemassvētkiem ritēja aktīvs darbs pie stādu novākšanas no lauka un to realizācijas vai „iemidzināšanas ziemai”. Līdz ar to pērn tika sasniegts vēl nebijis eksportēto stādu apjoms – 12 miljoni stādu, kas salīdzinot ar 2014. gada eksportēto stādu apjomu pieaudzis teju par 40%.

„LVM Sēklas un stādi” direktora vietniece Laima Zvejniece norāda: „Mūsu deviņu kokaudzētavu kapacitāte ir liela, varam ne vien nodrošināt vietējo tirgu, kas ir mūsu prioritāte, bet arī eksportēt kvalitatīvus stādus uz ārvalstīm, tādējādi stiprinot gan LVM saimniecisko darbību, gan Latvijas ekonomiku.” Latvijā selekcionētie stādi guvuši lielu atzinību Skandināvijas valstīs, pateicoties klimatam atbilstošai izcelsmei un ģenētiskajai kvalitātei „uzlabots” vai pat „pārāks”.

Savukārt vietējā tirgū „LVM Sēklas un stādi” pērn realizējusi 34,8 miljonus stādu, no kuriem 23 miljoni stādu ir iestādīti Latvijas valsts mežos, bet pārējie – pārdoti vietējiem mežu apsaimniekotājiem. Kamēr gaisa temperatūra bija virs 0 grādiem, daļa stādu tika „iemidzināti ziemai”, lai, iestājoties siltākam laikam, tos varētu stādīt mežā, pasargājot no nelabvēlīgām, atkušņiem bagātām ziemām, kailsaliem, kā arī nodrošinot savlaicīgu stādu realizāciju klientiem pavasarī.

Avots: “Pērn eksportēts rekordliels stādu apjoms”, A/s “Latvijas valsts meži” (publ.04.01.2016), uz orģinālavotu: www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *