Gandrīz 30% no visas apstrādes rūpniecības izlaides veido tieši kokapstrāde

2015.gada decembrī apstrādes rūpniecībā ražošanas apjomi bija par 5,7% lielāki nekā 2014.gada decembrī (pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem). Gandrīz 30% no visas apstrādes rūpniecības izlaides veido kokapstrāde, kur decembrī ražošanas apjomi bija par 16,8% lielāki nekā pirms gada. Strauji pieauguma tempi jau vairākus gadus vērojami datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā. Arī decembrī šajā nozarē saglabājās strauja izaugsme – tika saražotas par 29,5% vairāk produkcijas nekā pirms gada.

Pēc vairāku mēnešu izlaides samazinājuma, decembrī pārtikas rūpniecības izlaides apjomi ir praktiski saglabājušies iepriekšējā gada līmenī (pieaugums par 0,1%). Gada griezumā ražošanas apjomu kāpums bija vērojams arī gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā (par 17,3%), mēbeļu ražošanā (par 15,6%), apģērbu ražošanā (par 8,4%), elektrisko iekārtu ražošanā (par 6,1%), papīra ražošanā (par 2,5%), kā arī tekstilizstrādājumu ražošanā (par 1,1%). Vairākus mēnešus strauji auga ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošana. Arī decembrī šīs nozare apjomi bija par 1,8% lielāki nekā pirms gada.

Vienlaikus vairākās apstrādes rūpniecības nozarēs ražošanas apjomi atpaliek no pagājušā gada līmeņa. Būvniecības nozares vājā izaugsme negatīvi ietekmē nemetālisko minerālu ražošanas nozari, kur decembrī ražošanas apjomi gada griezumā saruka par 22,4%. Decembrī, salīdzinot ar 2014.gada decembri, ražošanas apjomi samazinājās arī dzērienu ražošanā (par 19,7%), mašīnu un iekārtu ražošanā (par 8,8%), gatavo metālizstrādājumu ražošanā (par 3,1%), poligrāfijā (par 1,2%), kā arī transportlīdzekļu ražošanā (par 0,8%).

2015.gadā kopumā apstrādes rūpniecības izlaide bija par 4,3% lielāka nekā pirms gada. Lielāko ieguldījumu pieaugumā nodrošināja kokapstrādes, metālu ražošanas, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozares. Tajā pašā laikā ražošanas apjomi samazinājās tādās nozarēs kā pārtikas rūpniecība, nemetālisko minerālu, kā arī apģērbu ražošana. Pašreiz vērojamās kopumā pozitīvās tendences apstrādes rūpniecībā saglabāsies un ražošanas apjomi turpinās augt arī šajā gadā.

 

Avots: “Apstrādes rūpniecībā decembrī stabils pieaugums”, LR Ekonomikas ministrija, publ. 03.02.2016, uz oriģinālavotu: www.em.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *