Baltkrievijas kokapstrādes koncerns “Bellesbumprom” apguvis jaunus noieta tirgus un arī šogad turpinās to diversifikāciju

Kokapstrādes koncerns “Bellesbumprom” 2015.gadā apguvis septiņus jaunus noieta tirgus. Baltkrievijā ražoto koksnes produktu eksporta tirgu papildinājušas tādas valstis kā Vjetnama, Pakistāna, Maķedonija, Horvātija, Īrija, Bosnija un Hercegovina, kā arī Kotdivuāra. Uz Horvātiju, Bosniju un Hercegovinu no Baltkrievijas eksportēts saplāksnis un mēbeles, uz Pakistānu, Maķedoniju un Kotdivuāru – papīrs un kartons, uz Īriju – kokšķiedru plātnes, savukārt uz Vjetnamu – zāģmateriāli. 2015.gadā 11 mēnešu laikā produkcija uz šīm valstīm piegādāta 408,4 tūkst. ASV dolāru kopvērtībā. Tāpat atjaunots eksports un palielināti piegādes apjomi uz Indiju, Afganistānu un Ēģipti. Tā, piemēram, uz Indiju 2015.gada pirmajos 11 mēnešos dažāda veida koksnes produkcija piegādāta teju 305 tūkst. dolāru kopvērtībā (salīdzinājumam, 2013.gadā uz šo valsti koksnes izstrādājumi eksportēti 59,5 tūkst. dolāru kopvērtībā, savukārt 2014.gadā piegādes netika veiktas). Uz Afganistānu saplāksnis un kokšķiedru plātnes eksportētas 104,5 tūkst dolāru kopvērtībā (visa 2013.gada laikā – 80,9 tūkst. dolāru kopvērtībā, 2014.gadā piegādes netika veiktas). Uz Ēģipti saplāksnis piegādāts 440,1 tūkst. dolāru kopvērtībā. Uz šo valsti pēdējo reizi Baltkrievijā ražotā produkcija tika piegādāta 2012.gadā (tapetes 11,8 tūkst. dolāru kopvērtībā).
Papildus jaunu eksporta tirgu apguvei, būtiski piegādes apjomi kāpināti arī uz jau esošajām sadarbības valstīm. Tā, piemēram, uz Irānu “Bellesbumprom” koncerna uzņēmumos ražotās produkcijas eksports palielinājies sešas reizes, sasniedzot 2 miljonus dolāru, uz Spāniju – piecas reizes, eksportētās produkcijas kopējai vērtībai sastādot 225,7 tūkst. dolāru. Tāpat būtiski eksports palielināts uz ASV, Itāliju un Slovākiju. Uz Ķīnu piegādes apjomi kāpināti par 14% un teju par 7% – uz Franciju.
Uz valstīm, kas neietilpst NVS sastāvā, koncerna uzņēmumu kopējās eksportētās produkcijas īpatsvars gada griezumā audzis par 6,1%. Respektīvi, ja 2014.gadā 11 mēnešos eksporta īpatsvars uz šīm valstīm veidoja 28,2%, tad 2015.gadā šis rādītājs sasniedza jau 34,3%. Ārpus NVS valstīm eksports kāpināts, meklējot jaunus sadarbības partnerus Austrumu valstīs, Āzijā un virknē Eiropas valstu. Tā, piemēram, koksnes plātņu eksports, internsīvi diversificējot noieta tirgus, gada laikā kāpināts no 6,7 līdz 12,2 miljoniem ASV dolāru. Kokskaidu plātņu eksports audzis, galvenokārt palielinoties piegādēm uz Poliju, Lietuvu un Vāciju. Tikmēr kokšķiedru plātņu eksporta ienākumu kāpumu galvenokārt sekmējusi sadarbības uzsākšana ar klientiem Irānā, kā arī piegādes apjomu palielināšana uz Poliju, Lietuvu un daudzām citām Eiropas valstīm. Jāatzīmē, ka 2015.gadā koncerna “Bellesbumprom” uzņēmumos ražotās kokskaidu plātnes uzsākts eksportēt uz Čehiju, Turciju, Ungāriju, Latviju un citām valstīm ārpus NVS, savukārt kokšķiedru plātnes – uz Afganistānu, Itāliju, Nīderlandi, Ungāriju, Bulgāriju un Austriju.
Noieta tirgu diversifikācijas pasākumu īstenošanu plānots turpināt arī 2016.gadā.
Raksts: Новые рынки – новые перспективы, «Беллесбумпром», publ. 05.01.2016
Avots: http://bellesbumprom.by
Raksts: Диверсификация экспорта приносит плоды, «Беллесбумпром», publ. 06.01.2016
Avots: http://bellesbumprom.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *