Pamatakmens ielikts jaunajām bērza lobskaidu sagatavošanas un saplākšņa laminēšanas ražotnēm Kuldīgas pusē

SIA Stiga RM investēs 3,7 milj. eiro divu jaunu ražotņu – bērza lobskaidu sagatavošanas un saplākšņa laminēšanas izveidē, sāks ražot dārgākus produktus. Abām jaunajām ražotnēm jāsāk strādāt jau šī gada septembrī, pamatakmens ielikšanas brīdī plānus atklāj SIA Stiga RM valdes loceklis Andris Ramoliņš. Viņš norāda, ka ražotnēs tiks uzstādītas jaunas iekārtas. Ir noslēgta vienošanās par laminēšanas iekārtas piegādi ar Somijas ražotāju Raute. Pašlaik Kuldīgā nav saplākšņa laminēšanas iekārtas, bet rudenī tāda būs. Iecerētā laminēšanas jauda ir 3000 m3 mēnesī, strādājot divās maiņās, tātad gadā – 35 000–36 000 m3, bet vēl jau paliks trešās maiņas rezerve. Darbības attīstīšanai būs nepieciešami jauni censoņi, kuri zina svešvalodas, vēlas papildināt savas zināšanas, paaugstināt kvalifikāciju un palikt strādāt Kuldīgā, nevis doties darba meklējumos uz ārzemēm.

Uzņēmums “Stiga RM” pārņēma maksātnespējīgo SIA “Kurzemes finieris” 2014.gadā un kopumā ražotnes reanimācijā investēti aptuveni 4,5 milj. eiro, kā rezultātā ir jauns siltumezgls, finierkluču šķirošanas līnija, restaurētas ražošanas iekārtas, nopirkta zeme. Pērn veiktajām investīcijām reanimēta lobskaidu žāvētavu. Protams, ka bez pašu finansēm, piesaistīts ar bankas finanšu līdzekļi.

Investīcijas saplākšņu ražošanā ļaujs kāpināt jaudas un ienākumus. Pašlaik mēneša vidējais apgrozījums ir 0,3 milj.eiro, bet š.g. beigās tiek plānots 0,9 milj.eiro, kur straujo apgrozījuma kāpumu nodrošinās dārgāka saplākšņa produkta pārdošana. Jau šobrīd esošā saražotā produkcijas eksportēta uz Eiropas un Āzijas valstīm.

 

Avots: “Kuldīgā investē citāda saplākšņa ražošanā”, laikraksts “Dienas Bizness” (Nr.36 (5122); 4.lpp), publ. 22.02.2016

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *