Asociācijas ‘Latvijas Mēbeles’ uzņēmumu apgrozījums pērn pieaudzis par 5,3%

Asociācijas “Latvijas Mēbeles” uzņēmumu apgrozījums 2016.gadā ir pieaudzis par 5,3% salīdzinājumā ar 2015.gadu un bija 84,7 miljoni eiro, savukārt eksports audzis par 1,7%, sasniedzot 40,1 miljonu eiro, pastāstīja asociācijas izpilddirektors Andris Plezers.

Viņš norādīja, ka kopumā “Latvijas Mēbeles” uzņēmumu aizvadītā gada rezultāti ir ļoti labi, jo kompānijas ir spējušas noturēt pozīcijas, neraugoties uz diezgan sarežģīto situāciju mēbeļu tirgū. “Latvijas Mēbeles” izpilddirektors sacīja, ka daļa asociācijas biedru pagājušajā gadā ir kāpinājuši ražošanas apmērus, kā piemēram, “Bolderāja serviss”, kam bijis 8,6% pieaugums, bet eksporta apmēri kāpuši par 10%. Arī “Daiļrade koks” aizvadītājā gadā uzrādījis 4,8% ražošanas apmēru pieaugumu, bet kompānijas eksporta apmēri pieauguši par 5%. Līmēto mēbeļu ražotājam “Dižozolam plus” aizvadītājā gadā ražošanas apmēri ir pieauguši par 7,7%, salīdzinot ar gadu iepriekš, savukārt eksportā bijis 4,9% pieaugums, kas ir sevišķi labi rezultāti. Tas izskaidrojams ar pieprasījumu pēc liekti līmētām mēbelēm, kas ir lielāks nekā pieprasījums pēc mēbelēm, kas izgatavotas no masīvkoka.

Plezers pastāstīja, ka daļai asociācijas biedru pērn klājies arī sliktāk nekā gadu iepriekš, taču tos viņš nevēlējās nosaukt. Viņš sacīja, ka pērn novembrī asociācija uzņēma divus jaunus biedrus – SIA “Kvist” un SIA “Marway”, taču to dati “Latvijas Mēbeles” pagājušā gada rezultātos nav ierēķināti, jo viņi nebija asociācijas biedri visus aizvadītā gada 12 mēnešus. Plezers piebilda, ka asociācijas uzņēmumu realizācijas pamata tirgi pērn bija Skandināvijas valstis, Vācija un Apvienotā Karaliste.

“Latvijas Mēbeļu” uzņēmumu apgrozījums 2015.gadā bija 80,5 miljoni eiro, bet eksports – 39,4 miljoni eiro. Asociācija “Latvijas Mēbeles” apvieno 18 biedrus. Tās lielākie uzņēmumi ir “Valmieras mēbeles”, “Daiļrade koks” un “Pinus GB”.

 

Raksts: Asociācijas ‘Latvijas Mēbeles’ uzņēmumu apgrozījums pērn pieaudzis par 5,3%, publ. 31.01.2017

Avots: Avots: Nacinālā informācijas aģentūra LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *