Piešķirts aizdevums biokurināmā katlumāju izbūvei Rīgā

SIA “Rīgas BioEnerģija” divu biokurināmā katlumāju izbūvei banka Citadele un ABLV Bank ir piešķīrusi sindikāta aizdevumu kopumā 24,5 miljonu eiro apmērā. Kopējās abu projektu būvniecības un izveides izmaksas ir līdz 35 miljoni eiro.

Projekta īstenotāji prognozē, ka tam būs arī pozitīvs efekts uz siltuma tarifiem un nākotnē siltumenerģijas cena rīdziniekiem varētu samazināties par 3 – 5%.

Pirmā katlumāja taps Rencēnu ielā. Tajā paredzēts uzstādīt iekārtas ar augstu efektivitātes un automatizācijas pakāpi. Katlumājā siltuma ražošanai izmantos Latvijas izejmateriālu – koksnes šķeldu. Plānotā siltuma jauda ir 48 MW, un tā būs lielākā šāda veida katlumāja Rīgā un Latvijā. Otra katlu māja atradīsies Vietalvas ielā 5. Plānots, ka pirmās katlu mājas celtniecība tiks pabeigta un tā sāks darboties 2017. gada decembrī, savukārt otra – 2018. gada beigās.

Kopuzņēmuma “Rīgas BioEnerģija” dibinātāji un īpašnieki ir AS “RĪGAS SILTUMS” un SIA “Enerģijas Risinājumi.”

 

Preses relīze: Banka Citadele un ABLV Bank piešķir sindikāta aizdevumu biokurināmā katlumāju izbūvei Rīgā, Banka Citadele, publ. 17.05.2017

Avots: https://www.cblgroup.com/lv/mediju-telpa/preses-relizes/2017/banka-citadele-un-ablv-bank-pieskir-sindikata-aizdevumu-biokurinama-katlumaju-izbuvei-riga/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *