Baltkrievijas kokapstrādātāji turpina kāpināt eksporta rādītājus

Baltkrievijas kokapstrādes koncerna “Bellesbumprom” uzņēmumi 2017.gada 1.ceturksnī kāpinājuši savas producijas eksportu par 48,6% salīdzinājumā ar iepriekšejā gada atbilstošo laika periodu. Pirmajos trīs mēnešos šie uzņēmumi nozares produkciju eksportējuši 87 miljonu ASV dolāru kopvērtībā, kas ir teju par 1,5 reizēm vairāk nekā gadu iepriekš. Jāatzīmē, ka eksports audzis praktiski visās produktu grupās. Tā, piemēram, kokskaidu plātņu eksports audzis gandrīz 2,5 reizes sasniedzot 11,6 mljonus dolāru, kur 55,7% visas produkcijas realizēti NVS valstīs un atlikušie 44,3% – citos ārvalstu tirgos. Kokšķiedru plātņu eksports audzis vairāk nekā 2,5 reizes, tā kopējai vērtībai sasniedzot 14,6 miljonus dolāru. Savukārt mēbeles, kas ir vēl viena no koncerna uzņēmumu eksportētākajām koksnes produktu grupām, uz ārvalstīm piegādātas 24,77 miljonu dolāru kopvērtībā, kas ir par 19,4% vairāk nekā gadu iepriekš. Baltkrievijā ražotās mēbeles eksportētas uz 30 valstīm. To vidū trīs tradicionāli lielākie noieta tirgi ir Krievija, kur mēbeles realizētas 15,8 milj. dolāru kopvērtībā, Kazahstāna un Polija.

Saplākšņu eksportu “Bellesbumprom” uzņēmumi 2017.gada 1.ceturksnī spējuši kāpināt par 66,1%  – līdz 11,5 miljoniem dolāru, un papīra un kartona eksportu – par 23,6% līdz 10,4 miljoniem dolāru. Tāpat dotajā laika periodā atzīmēts tādu produktu esporta kāpums kā koka durvis, logi, zāģmateriāli, tara, koksnes kurināmais, sērkociņi u.c.

Par pamatu veiksmīgam startam šogad kalpojuši veiktie ražošanas efektivitātes paaugstināšanas pasākumi 2016.gadā, tādējādi ražošanas apjomu kāpums nodrošināts par 17,5% un eksporta kāpums – par 60,5%.

Kā atzīmējis koncerna priekšsēdētājs Jurijs Nazarovs, izmaksu samazināšanas pasākumi tiks veikti arī 2017.gadā. Savukārt importpreci aizstājošo produktu ražošanu plānots palielināt par 30%. Šī mērķa sasniegšanai piesaistīti zinātnes spēki – ar Baltkrievijas Valsts tehnoloģisko universitāti noslēgtās vienošanās ietvaros koncerns plāno investēt vairāk kā 650 tūkstošus rubļu. Paredzēts, ka zinātnisko izstrāžu ieviešanas rezultātā ražošanas izmaksas izdosies samazināt vēl par 10 – 20%. Pēc Nazarova teiktā, 2017.gads Bellesbumprom uzņēumiem kļūs par izaugsmes gadu. To sekmēs arī pērn veiktie eksporta tirgu diversifikācijas pasākumi – 2016.gadā koncerna uzņēmumi apguva kopumā 12 jaunus tirgus.

 

Raksts: “Экспорт. Тенденция роста”, Беллесбумпром, publ. 03.05.2017

Avots: http://bellesbumprom.by/ru/press-tsentr/novost/1463-tendentsiya-rosta-2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *