Eiropā ražoto zāģmateriālu noiets Āzijas tirgū palielinās

2016.gadā Eiropas skujkoku zāģmateriālu eksportētāji veiksmīgi turpināja palielināt piegādes apjomus uz Āzijas valstu tirgiem. Saskaņā ar attiecīgo valstu starptautiskās tirdzniecības provizoriskajiem statistikas datiem, uz Ķīnu un Japānu no Somijas, Zviedrijas un Vācijas vien pērn tika eksportēti attiecīgi 2,05 miljoni kubikmetru un 1,88 miljoni kubikmetru zāģēto un ēvelēto skujkoku dēļu.

Saskaņā ar Zviedrijas kompānijas Woodstat AB jaunāko analītisko tirgus apskatu, pērn Eiropas ražotājiem Japānas skujkoku zāģmateriālu importā savu tirgus daļu izdevies palielināt par 3%, sasniedzot 44%. Tikmēr Kanādas zāģmateriālu īpatsvars šajā tirgū samazinājies no 34% līdz 32%.

Ķīnas tirgū, neraugoties uz to, ka kopējais piegādes apjoms audzis par gandrīz ceturtdaļu, sasniedzot aptuveni 21,6 miljonus kubikmetru, procentuāli Eiropas skujkoku zāģmateriālu īpatsvars audzis tikai par 1%, sasniedzot 9%, ka ir salīdzinoši maz. Šajā tirgus sementā Ķīnā joprojām dominē Krievijas produkcija ar aptuveni 55% (+6%) un Kanādas produkcija ar 24% (-7%).

Saskaņā ar Woodstat informāciju, Eiropas zāģmateriālu eksportētāji visbūtiskāk palielinājuši savas produkcijas īpatsvaru citos Āzijas reģiona tirgos. Tā, piemēram, aptuveni 42% (2015.g.: 35%) Eiropas skujkoku zāģmateriālu un ēvelēto produktu iportēts Dienvidkorejā, Taivānā, Vjetnamā, Taizemē un Filipīnās. Arī šajos tirgos noietu palielināt izdevies galvenokārt uz Kanādas izcelsmes zāģmateriālu īpatsvara samazināšanās rēķina no 42% līdz 36%.

 

Raksts: “European exporters increasing market shares in Asia”, EUWID, publ. 05.04.2017

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.14/2017)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *