Mežsaimniecības izglītības programmas pilnveide Ogres tehnikumā turpinās

Kopš 2016. gada rudens Ogres tehnikums sadarbībā ar Igaunijas un Somijas profesionālajām izglītības iestādēm, uzņēmumiem un organizācijām īsteno Nordplus programmas projektu Nr. NPHZ-2016/10051.

Projekta mērķis – pilnveidot profesionālās izglītības programmu, lai topošajiem meža mašīnu operatoriem nodrošinātu iespēju augstā līmenī apgūt meža mašīnu operatora arodu.

Laika posmā no 2017.gada 08.maija līdz 10.maijam Ores tehnikums uzņēma sadarbības partnerus: Luua Mežniecības skolu (Igaunija), Valsts mežu apsaimniekošanas centru (Igaunija), Yväskyla Izglītības konsorciju / Jämsä koledžu (Somija), meža tehnikas ražotājuzņēmumu “Komatsu Forest” (Somija). Sadarbības partneriem bija iespēja iepazīties un redzēt, kā darbs mežā tiek organizēts Ogres tehnikumā, privātā uzņēmumā – SIA “R –Grupa” un pašvaldības uzņēmuma – SIA “Rīgas meži”, tādējādi gūstot visaptverošu pieredzi par meža sastāvu, krāju un kvalitāti, kā arī novērtēt metodes jauno meža mašīnu operatoru apmācībā.

Nākamā projekta sanāksme plānota Somijā 2017.gada novembrī. Līdz tam Ogres tehnikumam izpildāmi vairāki ambiciozi uzdevumi – praktisko mācību novērtēšanas modeļa izstrāde un testēšana, saprašanās memoranda ar Yväskyla Izglītības konsorciju noslēgšana un sadarbības līguma parakstīšana ar Komatsu forest par prakses nodrošināšanu Ogres tehnikuma labākajiem meža mašīnu operatoriem un mehāniķiem Somijā.

 

Raksts: “Turpinām darbu pie mežsaimniecības izglītības programmas pilnveides”, Ogres tehnikums, publ. maijā, 2017.g.

Avots: http://www.ovt.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=309&id=1181

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *