LVM Meža ekspedīcijās mācās vairāk nekā 3000 skolēnu

Visbiežāk skolēni par mežu mācās no grāmatām, nevis no dabas – šo praksi mainīt apņēmušies AS “Latvijas valsts meži” speciālisti, kuri šajā pavasarī Meža ekspedīcijās satikuši jau vairāk nekā 3000 skolēnu no visas Latvijas. Trīs stundu pārgājienā bērni iepazīst, kas ir mežs, kā tas tiek audzēts un kas jādara, lai tā labumi būtu pieejami arī nākamajām paaudzēm.

Inga Bērziņa, Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolotāja, atzīst, ka šādas ekspedīcijas būtu nepieciešams iziet jebkuram Latvijas skolēnam, kā arī viņu vecākiem. “Tā ir brīnišķīga iespēja dabā redzēt un apstiprināt to, ko mācām skolēniem –  kā tiek audzēts, kopts un apsaimniekots mežs. Šī diena mežā ir vērtīgāka nekā vesels mēnesis skolas solā,” stāsta Inga Bērziņa.

Meža ekspedīciju maršruts veidots aptuveni divu līdz trīs kilometru garumā, un tajā ietvertas dažādas dabas izziņas pieturas. Skolēni, dodoties no vienas pieturas uz otru, veic praktiskus uzdevumus mežā, papildinot savu zināšanu krājumu un izmēģinot grāmatās lasīto vai skolotāju stāstīto. Ekspedīcijas vada LVM darbinieki, kuru ikdiena dažādos veidos ir saistīta ar mežu – plānotāji, mežkopji, meža infrastruktūras speciālisti, juristi, reģionu vadītāji un citi speciālisti.

Kopumā Meža ekspedīcijas pavasarī notika visos LVM reģionos, un plānots, ka rudenī šī prakse tiks turpināta, piedāvājot mežā doties arī 6. klašu skolēniem. Gatavojoties rudens sezonai, sadarbībā ar Valsts izglītības un satura centru pašreiz tiek pilnveidoti ekspedīciju maršruti un izstrādāti speciāli mācību materiāli 6. klasēm, kuros mācīšanās no dabas plānota kā daļa no topošā, uz kompetencēm balstītā Dabaszinību mācību priekšmeta satura. Šādas meža ekspedīcijas, kas orientētas uz mācību saturu, ir vispārpieņemta prakse Skandināvijas valstīs, kur 5. – 6. klašu skolēni dabā apgūst meža apsaimniekošanu.

 

Raksts: “LVM Meža ekspedīcijās mācās vairāk nekā 3000 skolēnu”, AS Latvijas valsts meži,publ. 07.06.2017

Avots: http://www.lvm.lv/jaunumi/3395-lvm-meza-ekspedicijas-macas-vairak-neka-3000-skolenu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *