Latvijas un Igaunijas kokapstrādes uzņēmējiem iespēja nākotnē eksportēt vairāk

Latvijā un Igaunijā kā galvenās uzņēmējdarbības nozares jau gadiem saistītas ar kokapstrādi, tomēr aptuveni 40% koksnes uz ārvalstīm tiek eksportēta neapstrādāta. Lai stiprinātu un veicinātu Baltijas valstu eksportspēju kokapstrādes un mēbeļu nozarē, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Veru novada arodapmācības centru uzsākuši projektu “Kokapstrādes un mēbeļu inovācijas un eksports Veru apgabalā un Vidzemes plānošanas reģionā”. Projektā iesaistīsies valsts iestādes, uzņēmēji un izglītības pārstāvji, lai kopīgiem spēkiem rastu veidus veiksmīgai un inovatīvai produktu realizācijai un eksportam.

Kokapstrāde Baltijas valstīs ir tradīcijām bagāta un sena nozare, taču joprojām ir plašas iespējas radīt jaunus un inovatīvus produktus. Projekta partneri apvienos Latvijas un Igaunijas jaunos un jau pieredzējušos uzņēmējus, studentus, dizaina, mārketinga, tehnoloģiju un koksnes nozares ekspertus un iespējamos eksporta partnerus. Tiks meklētas atbildes uz jau esošajiem izaicinājumiem kokapstrādes attīstībā, kā arī rasti risinājumi vēl neredzētu un konkurētspējīgu produktu ražošanā.

Projekts organizēts vairākās daļās. Iesākumā abu valstu partneri veiks pētījumu, lai izprastu kokapstrādes uzņēmējdarbības vidi, izvērtētu tendences un iespējas. Pētījuma rezultāti būs kā palīgs uzņēmējiem un studentiem attīstīt biznesa modeli un produktus, lai veiksmīgi ienāktu eksporta tirgū un izprastu potenciālos klientus un viņu vajadzības. Jau šī gada rudenī uzņēmēji kopā ar mācībspēkiem, studentiem un dažādu nozaru pārstāvjiem tiksies kokapstrādes un mēbeļu industrijas “hakatonā” jeb produktu prototipu izstrādes maratonā un izglītojošos semināros. Starptautiska un starpnozaru sadarbība palīdzēs rast atbildes uz jau esošajām problēmām uzņēmējdarbībā, kā arī kopīgi radīt jaunus, eksportspējīgus produktus.

Produktu un uzņēmumu tālākai attīstībai projekts piedāvā izveidot video, kurā iepazīstinās ar Veru un Vidzemes plānošanas reģionu kokapstrādes nozari, kā arī 6 interesantiem industrijas uzņēmumiem no Latvijas un Igaunijas. Katra uzņēmuma video kalpos kā mārketinga materiāls tālākām eksporta iespējām. Projekta noslēgumā paredzēta starptautiska biznesa kontaktu veidošana, kopīgi apmeklējot kādu no interesējošajiem eksporta tirgiem un tiekoties ar vietējiem uzņēmējiem, izplatītājiem un potenciālajiem sadarbības partneriem.

Ikvienam Vidzemes plānošanas reģiona un Veru pašvaldības kokapstrādes un mēbeļu ražotājam jau tagad ir iespēja piedalīties projekta realizācijā un sava uzņēmuma attīstībā. Kopīgiem spēkiem un radošām idejām eksports ir pāris soļu attālumā.

 

Raksts: Latvijas un Igaunijas kokapstrādes uzņēmējiem iespēja nākotnē eksportēt vairāk, Māra Rudīte, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, publ. 11.04.2017

Avots: https://www.aluksne.lv/info_data/info17/apr11_05.htm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *