Kolumbieši LLU Starptautiskajā vasaras skolā izzinās koksnes dzīves ciklu

No 8. līdz 18. jūlijam LLU Mūžizglītības centrs organizē starptautisko vasaras skolu “Dzīves cikls – no koka sēklas līdz augstas kvalitātes ekoloģiskiem koka produktiem”, kurā šogad Meža fakultātes mācībspēki sadarbībā ar Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta “Silava” pētniekiem izglītos dažādu valstu studentus un meža nozares speciālistus par meža un koksnes dzīvesciklu. Lielākā dalībnieku pārstāvniecība – 14 meža nozares speciālisti – būs no Kolumbijas.

Starptautiskās vasaras skolas dalībnieki iepazīsies ar Latvijas mežaudžu aprites un koksnes tālākās pārstrādes ciklu, sākot no meža selekcijas un reproduktīvā materiāla izaudzēšanas, meža atjaunošanas un kopšanas līdz meža izmantošanai, kā arī tiks iepazīstināti ar koksnes pārstrādi un dažādu koksnes produktu izgatavošanu, izzinās Latvijas meža nozares specifiku, tradīcijas un dabas vērtības.

Līdz ar Kolumbijas meža nozares darbiniekiem Vasaras skolā piedalīsies studējošie no Uzbekistānas, Grieķijas, Meksikas un Ķīnas.

Starptautiskā vasaras skola “Dzīves cikls – no koka sēklas līdz augstas kvalitātes ekoloģiskiem koka produktiem” ir sestā šāda veida aktivitāte, ko organizē LLU Mūžizglītības centrs. Katru gadu vasaras skolām ir atšķirīgas tematikas un līdz šim tās bija vairāk veltītas ainavu arhitektūras un plānošanas problemātikai.

 

Raksts: Kolumbieši LLU Starptautiskajā vasaras skolā izzinās koksnes dzīves ciklu, LLU Meža fakultāte, publ. 06.07.2017

Avots: http://www.mf.llu.lv/lv/raksts/2017-07-06/kolumbiesi-llu-starptautiskaja-vasaras-skola-izzinas-koksnes-dzives-ciklu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *