Kā šogad mainīsies skujkoku un finierkluču cenas?

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu skujkoku zāģbaļķu cena šogad varētu pieaugt par 1,5%, lapu koku zāģbaļķiem cena varētu nemainīties, bet finierkluču cenas varētu pieaugt 1% ietvaros,prognozē AS “Latvijas valsts meži” (LVM) valdes loceklis Edvīns Zakovics.

LVM valdes loceklis atzīmēja, ka skujkoku cenām ir tendence augt, jo pērn Latvijā bija salīdzinoši liels skujkoku imports no Baltkrievijas, bet pašlaik šis tirgus ir ciet. Savukārt finierkluču cenas pieaugs jūras konteineru izmantošanas izmaksu sadārdzināšanās dēļ, kā arī saistībā ar bērza koksnes pārstrādātāju investīcijām jaunās tehnoloģijās, kas ir palielinājušas noieta tirgu šiem materiāliem. “Ja mums līdz šim ir bijuši stabili koksnes noņēmēji Latvijas austrumu un centrālajā daļā, tagad tas pats veidojas arī Latvijas rietumos,” atzīmēja Zakovics, piebilstot, ka LVM ieņēmumus visvairāk ietekmē tieši situācija zāģbaļķu un finierkluču tirgū.

Viņš arī atzina, ka patlaban neredz faktorus, kuri varētu ietekmēt, piemēram, apša un baltalkšņa cenas.

Zakovics arī norādīja, ka pieprasījums pēc enerģētikā izmantojamās koksnes sarūk. “Iepriekš esam piedzīvojuši vairākas siltas ziemas, līdz ar to nav pieprasījuma. Tāpat iepriekšējā periodā zemas bija naftas cenas, ar kurām ļoti cieši saistītas gāzes cenas. Ja ražošanas pusē tas ir ļāvis priecāties par zemākām degvielas cenām, enerģētikā mazinājis pieprasījumu pēc koksnes,” norādīja LVM valdes loceklis. Arī granulu tirgū silto ziemu dēļ ir krities pieprasījums.

 

Raksts: “Kā šogad mainīsies skujkoku un finierkluču cenas?”, LETA, publ. 11.07.2017

Avots: http://laukos.la.lv/ka-sogad-mainiseis-skujkoku-un-finierklucu-cenas/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *