Ogres tehnikuma kokgāzēju komanda iekļūst labāko desmitniekā Eiropā

No 25, līdz 28.maijam Šveicē norisinājās 16.Eiropas Mežsaimniecības studentu čempionāts, kurā veiksmīgi startēja Ogres tehnikuma (OT) komanda.

Uz Eiropas Mežsaimniecības studentu čempionātu devās kokgāzēju komanda, kuras sastāvā bija četri Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņi – Matīss Mūrnieks (3MT), Dagnis Daņiļevičs (2MT), Jevgēnijs Semjonovs (2MT), Ainis Luters (MO2 ) -, kā arī divi pedagogi – Armands Lapiņš un Artūrs Cīrulis.

“Tas, ko mēs Šveicē izdarījām, pieredzējām un piedzīvojām, ir stabils pamats turpmākajam darbam un lielākiem mērķiem. Sasniegtie rezultāti apstiprina, ka aizvadītajā mācību gadā esam darbojušies pareizajā virzienā,” pēc atgriešanās no čempionāta teica A.Lapiņš.

Lapiņa vadībā OT kokgāzēju komanda Eiropas čempionātā piedalījās tikai otro reizi, un izaugsme ir acīmredzama. Ja pērn komandu vērtējumā ogrēnieši palika pēdējā – 18.vietā -, tad šogad jau iekļuva labāko desmitniekā. Arī komandas dalībnieku individuālā meistarība ir strauji augusi. Matīss Mūrnieks pagājušajā gadā ierindojās 63.vietā, bet šogad jau ir 18.labākais Eiropā. Pavisam Eiropas čempionātā piedalījās 72 dalībnieki no 18 Eiropas valstīm.

A.Lapiņš atklāj, ka no citu Eiropas valstu pārstāvjiem dzirdējis daudz atzinīgu vārdu par Latvijas (Ogres tehnikuma) komandu. Speciālisti izteikuši prognozes, ka turpinot iesākto darbu, OT komanda varētu būt viena no vadošajām Eiropā. Organizatoru vidū izskanējusi ideja, ka pēc dažiem gadiem Eiropas Mežsaimniecības studentu čempionāts varētu notikt Latvijā, Ogrē.

“Mums ir ko parādīt, jo par mūsu audzēkņiem jau interesējas Latvijas kokgāzēju izlase, kas gatavo komandu braukšanai uz pasaules čempionātu nākamgad Lillehamerē. Esam kļuvuši interesanti, jo mēs darām un mums izdodas,” saka A.Lapiņš.

 

Raksts: “Ogres tehnikuma kokgāzēju komanda iekļūst labāko desmitniekā Eiropā”, Ogres tehnikums, publ. 2017.g.

Avots: http://www.ovt.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=309&id=1205

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *