Trīs Ogres tehnikuma audzēkņi saņem Amata zeļļa diplomu

Pirmoreiz Ogres tehnikuma (OT) vēsturē Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņi sasnieguši profesionālo meistarību, ko augstu novērtējusi Latvijas Amatniecības kamera.

27.jūnijā Latvijas Amatniecības kamerā notika eksāmens, kurā Amata zeļļa diplomu veiksmīgi aizstāvēja trīs OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas 4.kursa namdari – Krišjānis Ranka, Raitis Kažociņš un Niks Derkins.

„Audzēkņi sevi ļoti labi parādīja Latvijas Amatniecības eksaminācijas komisijai, kas vērtēja namdarus. Nikam Derkinam piedāvāts arī darbs profesijā,” stāsta Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs Rihards Tontegode. Kā atklāj R.Tontegode, šo rezultātu pamatā ir darba vidē balstītas mācības, kuras visi trīs audzēkņi uzsāka pirmajā kursā z/s „Saliņas” pie uzņēmēja Tāļa Salas. Tieši uzņēmējs audzēkņus mērķtiecīgi virzīja Amata zeļļa diploma iegūšanai. „Šis diploms dod priekšrocības darba tirgū, jo esi novērtēts un atzīts speciālists. Tas ir garants par veiktā darba kultūru, izpildi un kvalitāti,” norāda R.Tontegode. „Nākamais solis jau ir Amata meistara diploma iegūšana. Priecē, ka puišiem ir tendence mācīties un neapstāties pie sasniegtā.”

Darba vidē balstītās mācībās iegūtās prasmes ļāvušas jaunajiem speciālistiem saņemt ne tikai namdara, bet arī būvkonstrukciju montētāja profesionālo kvalifikāciju.

 

Raksts: “Trīs Ogres tehnikuma audzēkņi saņem Amata zeļļa diplomu”, Ogres tehnikums, publ. 2017.g.

Avots: http://www.ovt.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=309&id=1202

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *