Vēsais laiks mežos neļauj vairoties kaitēkļiem

Latvijas mežos šogad saistībā ar samērā vēsajiem laika apstākļiem ir kavēta kaitēkļu attīstība, kas vērtējams pozitīvi, atzina Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” (LVM) valdes loceklis Edvīns Zakovics. “Šis gads no kaitēkļu izplatības samazināšanās viedokļa ir ļoti labs. Bija vēls un auksts pavasaris, nelīdzsvarota temperatūra un nevienai dzīvai radībai tas īsti nepatīk. Līdz ar to kaitēkļu attīstība šogad ir kavēta,” sacīja Zakovics. Viņš piebilda, ka arī patlaban aukstās naktis ir labs laiks, lai kaitēkļu vairošanās būtu ierobežota.

Iepriekšējās vasarās šajā laikā jau bija vērojami postījumi mežos, no kuriem būtiskākos ierasti izraisīja egļu astoņzobu mizgrauzis, kurš, piemēram, 2015.gadā izraisīja mežaudžu bojāeju 60,5 hektāru platībā. Savukārt kopš 2012.gada Daugavpils pilsētas mežos aptuveni 200 hektārus priežu papostīja priežu audžu tīkllapsene.

Skujgrauzēju kaitēkļu masveida savairošanās gadījumā bojājumi norit vairākus gadus pēc kārtas, līdz ar to novājinātās priedes sāk apdraudēt arī pārējie kaitēkļi. Lai nepieļautu kaitēkļu masveida savairošanos, nepieciešams bojātos kokus savlaicīgi izvākt no meža, kā arī izvietot putnu būrus.

 

Raksts: “Vēsais laiks mežos neļauj vairoties kaitēkļiem”, LETA, publ. 17.07.2017

Avots: http://laukos.la.lv/vesais-laiks-mezos-nelauj-vairoties-kaitekliem/

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *