Gaidāmas izmaiņas noteikumos par koku ciršanu mežā

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi grozījumus 2012. gada 18. decembra Ministu kabineta noteikumos Nr. 935 „Noteikumi par koku ciršanu mežā”.

Grozījumi paredz nedaudz samazināt galvenās cirtes caurmēru priedei, eglei un bērzam, kā arī atļaut nelielas kailcirtes piejūras mežos, kur līdz šim tās bija aizliegtas. Jaunie noteikumi paredz arī nosacījumus, piemēram, ka, cērtot kokus kailcirtē pēc caurmēra, cirti neveic mežaudzē, kurā kopšanas cirte veikta pirms mazāk nekā pieciem gadiem, kā arī pēc cirtes mežaudzi jāatjauno, sējot vai stādot ar selekcionētu meža reproduktīvo materiālu.

Atbilstoši Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētījumiem par galvenās cirtes parametru noteikšanu, izmainot galvenās cirtes caurmēru, meža kapitālvērtību iespējams palielināt par 440 miljoniem euro − ar nosacījumu, ja tiek veikta mērķ- tiecīga meža atjaunošana ar saimnieciski vērtīgāku meža reproduktīvo materiālu. Izmaiņu rezultātā palielināsies ikgadējais tīro ienākumu gūšanas potenciāls par 12 miljoniem euro. Tāpēc vienlaikus ar galvenās cirtes caurmēra izmaiņām paredzēts arī paaugstināt prasības attiecībā uz galvenās cirtes izpildi un meža atjaunošanu pēc galvenās cirtes, kas veikta pēc caurmēra.

 

Raksts: “Gaidāmas izmaiņas noteikumos par koku ciršanu mežā”, MKPC, publ. 10.07.2017

Lasīt varāk: http://new.llkc.lv/lv/nozares/mezsaimnieciba/izdots-vasaras-ciekurs-aktuala-informacija-meza-ipasniekiem-2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *