Tapis unikāls liekti līmētu koka konstrukciju objekts

Dobeles novada Krimūnu pagastā tapusi jauna brīvdabas estrāde, kas uzbūvēta no liekti līmēta koka konstrukciju elementiem. Tās detaļu izstrādē piedalījies lielizmēra koksnes konstrukciju zinātniskās pētniecības centrs SIA IKTK.  Brīvdabas estrādes izbūves pasūtītājs ir Dobeles novada pašvaldība, un faktiskais būvdarbu veicējs bija SIA Igate Būve, kas ar lētāko līgumcenu uzvarēja iepirkumā Brīvdabas estrādes izbūve Krimūnu pagastā, Dobeles novadā.

Meža un koksnes produktu pētniecības institūta (MeKA) direktors Andrejs Domkins norāda, ka objekts ir interesants gan ar savu retro jeb «vintage» arhitektonisko risinājumu, gan ar to, kā no līmētās koksnes konstrukcijām to var ātri izveidot. Konstrukcijā praktiski nav divu vienādu liekto elementu, tas bijis liels izaicinājums izgatavotājiem un montētājiem.

SIA Igate Būve pārstāvis un Krimūnu estrādes būvniecības vadītājs Jānis Kuļikovskis pastāstīja, ka šāda veida koka konstrukciju projekts Latvijas būvniecībā ir unikāls. Pēc iepriekš veiktā iepirkuma trīs pretendentu konkursā estrādes būvniecības līgumcena bija 97 469 eiro, un tās izbūve ir saistīta ar Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansētu projektu.

Rūpniecisko pētījuma centrs SIA IKTK, kura nosaukums atšifrējams kā Inovācijas koka tiltos un konstrukcijās, savu darbību sāka 2015.gadā. 2011.gadā dibinātās SIA IKTK īpašnieki ir SIA Marko KEA (76%), Rīgas Tehniskā universitāte (20%) un SIA Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts (4%), liecina firmas.lv informācija.

 

Raksts: “Tapis unikāls liekti līmētu koka konstrukciju objekts”, Lelde Petrāne, publ. 25.07.2017

Avots: http://www.db.lv/ekonomika/buvnieciba-un-ipasums/buve/tapis-unikals-liekti-limetu-koka-konstrukciju-objekts-464974?utm_campaign=footer_news&utm_source=ajax_loaded_bottom&utm_medium=articlename

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *