Koka bloku ražotne “Baltic Block” plāno vērienīgu attīstību

Inovatīvais palešu bloku ražotājs “Baltic Block”, izmantojot attīstības finanšu institūcijas ALTUM kredīta garantiju 2,3 miljonu eiro apmērā, uzņēmuma tālākai izaugsmei piesaistījis bankas “Citadele” finansējumu 3,2 miljonu eiro apjomā. Jaunās investīcijas ļaus paplašināt uzņēmuma ražošanas kapacitāti ar vēl divām ražošanas līnijām, kā arī palīdzēs palielināt eksportētās produkcijas apjomu.

“Baltic Block” palešu bloku ražotne un koģenerācijas stacija, kas pirms četriem gadiem tika atklāta Sauleskalnā, ir unikāla rūpnīca visā Ziemeļeiropā, kas palešu blokus ražo no mazvērtīgas koksnes, izmantojot inovatīvo karstās ekstrūzijas metodi. Rūpnīca darbojas visu gadu, 24 stundas diennaktī un 95% n saražotās produkcijas eksportē uz 20 pasaules valstīm. Piesaistītās investīcijas vairāk nekā 5 miljonu apmērā nodrošinās sestās un septītās ražošanas līnijas pievienošanu. Kā norāda “Baltic Block” direktors Andis Šķēle,”ALTUM” atbalsts garantijas veidā bija ļoti būtisks, jo tas nodrošināja iespēju saņemt bankas “Citadele” finansējumu nepieciešamajā brīdī. Ražošanas līniju paplašināšana nodrošinās uzņēmuma straujās izaugsmes turpināšanu un ļaus paplašināt produkcijas eksporta apjomu.

Jau vēstīts, ka “Baltic Block” projekts tika sākts 2010.gadā Madonas novada Sauleskalnā, kopumā ieguldot 20 miljonus eiro, no kuriem līdzfinansējumu nodrošināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētie Eiropas Savienības fondi, kā arī “Nordea” banka. “Baltic Block” koka paletes tika ražotas pēc īpašas tehnoloģijas no mazvērtīgas koksnes. Atšķirībā no tradicionālajiem koka palešu blokiem, kas tiek ražoti no liela izmēra brusām jeb augstas kvalitātes koksnes, “Baltic Block” blokus ražo no dedzināmās koksnes. Tādā veidā gada laikā uzņēmums plānojis lietderīgi izmantot līdz pat 100 000 kubikmetru malkas.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Baltic Block” apgrozījums 2015.gadā bija 12,090 miljoni eiro salīdzinājumā ar 9,626 miljoniem pirms gada, savukārt peļņa sasniedza 744 989 eiro salīdzinājumā ar 30 669 eiro zaudējumiem 2015.gadā.

 

Raksts: “Šķēles ģimenei piederošā koka bloku ražotne plāno vērienīgu attīstību”, Ingrīda Mičāne, publ. 20.07.2017

Avots: http://laukos.la.lv/skeles-gimenei-piederosa-koka-bloku-razotne-piesaista-32-miljonus-eiro/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *