LLU vasaras skolas dalībnieki: Mežsaimniecība Latvijā ir attīstīta ļoti augstā līmenī

16.jūlijā Dabas parkā “Tērvete” tika svinīgi sveikti LLU Starptautiskās vasaras skolas “Dzīves cikls – no koka sēklas līdz augstas kvalitātes ekoloģiskiem koka produktiem” dalībnieki, kuri nedēļas garumā viesojās Latvijā un LLU, lai LLU Meža fakultātes, Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta “Silava”, SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” zinātnieku, mācībspēku un dažādu uzņēmumu pārstāvju vadībā gūtu zināšanas un pieredzi mežsaimniecībā un koksnes produktu ražošanā. Vasaras skolu jau sesto gadu organizēja Mūžizglītības centrs.

Vasaras skolā piedalījās meža un citu nozaru studenti un speciālisti no Kolumbijas, Uzbekistānas, Meksikas, Slovākijas un Ķīnas. Viņiem bija iespēja piedalīties lekcijās, praktiskajās nodarbībās, doties ekskursijās uz zinātniskajiem institūtiem, kokaudzētavām, meža nozares uzņēmumiem un iepazīt Latvijas pieredzi meža resursu ilgtspējīgā apsaimniekošanā un izmantošanā.

Vasaras skolas dalībnieki no Meksikas īpaši uzsvēra Latvijas spēju samērot ekonomiskās vēlmes un ražošanu ar ekoloģiskajām vajadzībām un dabas vides saglabāšanu. Kā atzina Carlos Alejandro Ontiveros Casarez no Meksikas, Mehiko viņš neko līdzīgu vēl nevar ieraudzīt, līdz ar to meksikāņiem būtu daudz jāmācās no Latvijas pieredzes, kā kokrūpniecībā domāt par ekoloģiju. Līdzīgus secinājumus izteica arī kolumbiešu meža nozares speciālisti, kuri īpaši rūpīgi iepazinās ar visu koka dzīvesciklu un kokaudzētavu darbību Latvijā.

 

Raksts: “LLU vasaras skolas dalībnieki: Mežsaimniecība Latvijā ir attīstīta ļoti augstā līmenī”, LLU MF, publ. 23.07.2017

Avots: http://www.mf.llu.lv/lv/raksts/2017-07-23/llu-vasaras-skolas-dalibnieki-mezsaimnieciba-latvija-ir-attistita-loti-augsta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *